Wydarzenia w CZERWCU
Co wydarzy się w CZERWCU? czytaj dalej
Bieg Integracyjny
Zaproszenie na Bieg Integracyjny czytaj dalej
Klasa I
Zaproszenie rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej

Zobacz archiwum osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2012/2013 

Zobacz archiwum osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2013/2014 

Zobacz archiwum osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2014/2015 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W KONKURSACH I ZAWODACH
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

XIII Wojewódzki Plenerowy Konkurs „Leśnym Tropem”

12 października reprezentacja naszej szkoły w składzie Martyna Zniszczoł, Alicja Pawelec, Tomasz Łępicki i Michał Tkocz wzięła udział w XIII Wojewódzkim Plenerowym Konkursie „Leśnym tropem”. Jego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku. Ze względu na prawie zimową aurę zawody odbyły się na terenie budynku szkoły. Do udziału zgłoszono 13 szkół, głównie z Rybnika i gmin ościennych. Zespół naszej szkoły zajął V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy udziału oraz nagrody i gadżety Rybnika.

 

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

XI Rejonowy Konkursu  Plastyczny na Znak Graficzny Festiwalu Piosenki Turystycznej

W czwartek 19 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku podczas galowego koncertu Festiwalu Piosenki Turystycznej odbyło się uroczyste podsumowanie XI Rejonowego Konkursu Plastycznego na Znak Graficzny Festiwalu Piosenki Turystycznej. W trakcie uroczystości została otwarta wystawa pokonkursowa. Wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły, które zdobyły równorzędne II miejsce: Julia Kłosowska i Laura Piechaczek.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

XXI Konkursu Wiedzy Religijnej

Uczniowie naszej szkoły – Laura Piechaczek kl. VI b, Tomasz Łępicki kl. VI b i Bartosz Urbanek kl. V a zakwalifikowali się do XXI Konkursu Wiedzy Religijnej wg. Ewangelii św. Łukasza na etapie rejonowym.

Udział uczniów w tym konkursie jest sukcesem, gdyż wszyscy uczestnicy wyróżniają się bardzo dobrą znajomością Ewangelii, a konkurs stawia bardzo wysokie wymagania.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Gminny Konkurs Plastyczny na Choinkę

W grudniu odbyło się ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Plastycznego adresowanego do świetlic szkolnych pt: „NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA” organizowanego przez SP 1 w Świerklanach.

NASI LAUREACI

KATEGORIA I-III
II miejsce Emilia Pawliczek kl. 3
WYRÓŻNIENIE Angelika Rachtan kl. 1, Hanna Lubszczyk kl. 1

KATEGORIA IV-VI
I miejsce Rozalia Gembalczyk kl. 5
II miejsce Zuzanna Piecha kl. 5
III miejsce Michalina Machulik kl. 4

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Uczennice klasy VI b Julia Kłosowska i Aleksandra Kinga Nowak miały okazję uczestniczyć w Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Do ośrodka w Rudach zgłosiło się 9 drużyn. Uczestnicy w dwuosobowych zespołach zmagali się z testem opracowanym przez ZPKWŚ w Będzinie. Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki i wyrównany. Nasze dziewczęta wywalczyły IV pozycję w ogólnej kwalifikacji.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Młodzież Zapobiega Pożarom

13 kwietnia w Galerii „Jan” w Jankowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w podsumowaniu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Najwyższe miejsca osiągnęły następujące dzieci:

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

I miejsce - Piotr Zniszczoł z klasy Ib
II miejsce - Piotr Sadowski z klasy VIb

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom”

II miejsce – Piotr Zniszczoł z klasy Ib

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

V miejsce – Julia Kłosowska z klasy VIb

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Gminny Konkurs Ortograficzny

18 kwietnia 2016r., pod hasłem „W ortograficznym zoo” uczestnicy XXI Gminnego Konkursu Ortograficznego zmagali się z trudną polską ortografiąMistrzem Ortografii’2016, została Aleksandra Kinga Nowak z SP Jankowice. Drugim i trzecim miejscem podzieliły się świerklańskie szkoły.

Uczniowie gminnych szkół rywalizowali również w konkursie polonistyczno-plastycznym na „Ortograficzny rebus – w ortograficznym zoo”.

Na podium znaleźli się: Emilka Tomiczek i Aleksandra Jeszka /SP 1 Świerklany/ - 1. miejsce; Julia Kłosowska – 2. pozycja /SP Jankowice/. Trzeci był Marek Krawczyk /SP Jankowice/.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX

Dziewiętnastu uczniów z klas 5 i 6 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wyniki konkursu, jak co roku, zostały sklasyfikowane wg skali staninowej czyli uporządkowane wg liczby uzyskanych punktów i podzielone na 9 przedziałów - staninów (1 najniższy, a 9 najwyższy). Do konkursu w regionie katowickim zgłosiło się 6396 uczniów.

W tym roku mamy powód do dumy: Krzysztof Kaczmarek, uczeń klasy 5c, uzyskał dobry wynik w konkursie. Zdobyte punkty dały mu miejsce w bardzo wysokim - 8 przedziale. Zajął 1. miejsce w powiecie, a 12 w regionie.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

IX Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Wyróżnienia w IX Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” dla Marty Krakus, Julii Kłosowskiej, Krzysztofa Kaczmarka i Michała Grzesika.

8 marca br. grupa uczniów z kl. IV-VI wzięła udział w konkursie organizowanym przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców w Krakowie.

Wyniki wszystkich uczniów, którzy podjęli się tego trudnego wyzwania były wysokie i zadawalające, dlatego wszystkim uczestnikom.

GRATULUJEMY!

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

W dniu 18 maja chętni uczniowie klas szóstych zmierzyli się z zadaniami z matematyki i przyrody obejmującymi wiedzę i umiejętności nabyte w klasach 4-6.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom wiedzy.

Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Maria Nowak zajmując I miejsce, na II miejscu uplasowała się Laura Piechaczek, miejsce III zajęły dwie uczennice Marta Krakus i Julia Kłosowska.

Konkurs opracowały panie Grażyna Toman oraz Danuta Zoń, dyplomy i nagrody książkowe wręczył laureatom Dyrektor Szkoły Piotr Pszonka.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Kangur Matematyczny

Jak co roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny”. Konkurs jest przeprowadzany w krajach na całym świecie.
Uczniowie klasy VIb osiągnęli sukces. Wyróżnienie uzyskała Aleksandra Maria NowakJakub Pastuszka - gratulacje.

Ocalić od wyrzucenia

Nasza szkoła wzięła udział w Gminnym konkursie Plastyczno - Ekologicznym "OCALIĆ OD WYRZUCENIA". Zadaniem konkursowym było wykonanie przestrzennej pracy z czegoś, co należało wyrzucić.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie nasze szkoły.

II MIEJSCE Wiktoria Zmarzły, Bartosz Urbanek
Wyróżnienia: Michał Grzesik, Daniel Gołowacz, Kacper Wrożyna, Piotr Wałach

Bo warto pamiętać

Działania, które realizowaliśmy w II części projektu "Bo wart pamiętać" zostały bardzo wysoko ocenione i zdobyliśmy III miejsce w kraju.

Gratulacje należą się całemu zespołowi realizującemu projekt: Wiktoria Kawka, Bartłomiej Zimończyk, Krzysztof Szulik, Emilia Mura, Martyna Zniszczoł, Sebastian Urbanke, Marcin Wita, Ignacy Kogut, Nikola Berezowska, Paulina Pilz, Dominika Wojaczek, Marta Krakus, Martyna Radosz, Oliwier Wiśniewski, Patryk Tkocz. Uczniowie otrzymają drobne nagrody - upominki oraz dyplomy.

Inicjatorkami i opiekunkami zespołu uczniowskiego są panie Iwona Dziadek-Czarnecka i Aleksandra Niewelt.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Czytanie jest jak sen...

Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świerklanach, na początku czerwca, zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym na najoryginalniejszy plakat promujący czytanie.

Zwycięstwo chłopcom: Sebastianowi Urbanke, Patrykowi Tkoczowi i Bartłomiejowi Zimończykowi dała praca „Książka dobra na wszystko”.

Praca dziewczyn: Martyny Radosz, Pauliny Pilz, Marty Krakus, Nikoli Berezowskiej „Czytanie jest jak sen z otwartymi oczami” zdobyła wyróżnienie.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach