Wydarzenia w CZERWCU
Co wydarzy się w CZERWCU? czytaj dalej
Bieg Integracyjny
Zaproszenie na Bieg Integracyjny czytaj dalej
Klasa I
Zaproszenie rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej

Zobacz archiwum osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2012/2013 

Zobacz archiwum osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2013/2014 

Zobacz archiwum osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2014/2015 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W KONKURSACH I ZAWODACH
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

XIII Wojewódzki Plenerowy Konkurs „Leśnym Tropem”

12 października reprezentacja naszej szkoły w składzie Martyna Zniszczoł, Alicja Pawelec, Tomasz Łępicki i Michał Tkocz wzięła udział w XIII Wojewódzkim Plenerowym Konkursie „Leśnym tropem”. Jego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku. Ze względu na prawie zimową aurę zawody odbyły się na terenie budynku szkoły. Do udziału zgłoszono 13 szkół, głównie z Rybnika i gmin ościennych. Zespół naszej szkoły zajął V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy udziału oraz nagrody i gadżety Rybnika.

 

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

XI Rejonowy Konkursu  Plastyczny na Znak Graficzny Festiwalu Piosenki Turystycznej

W czwartek 19 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku podczas galowego koncertu Festiwalu Piosenki Turystycznej odbyło się uroczyste podsumowanie XI Rejonowego Konkursu Plastycznego na Znak Graficzny Festiwalu Piosenki Turystycznej. W trakcie uroczystości została otwarta wystawa pokonkursowa. Wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły, które zdobyły równorzędne II miejsce: Julia Kłosowska i Laura Piechaczek.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

XXI Konkursu Wiedzy Religijnej

Uczniowie naszej szkoły – Laura Piechaczek kl. VI b, Tomasz Łępicki kl. VI b i Bartosz Urbanek kl. V a zakwalifikowali się do XXI Konkursu Wiedzy Religijnej wg. Ewangelii św. Łukasza na etapie rejonowym.

Udział uczniów w tym konkursie jest sukcesem, gdyż wszyscy uczestnicy wyróżniają się bardzo dobrą znajomością Ewangelii, a konkurs stawia bardzo wysokie wymagania.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Gminny Konkurs Plastyczny na Choinkę

W grudniu odbyło się ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Plastycznego adresowanego do świetlic szkolnych pt: „NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA” organizowanego przez SP 1 w Świerklanach.

NASI LAUREACI

KATEGORIA I-III
II miejsce Emilia Pawliczek kl. 3
WYRÓŻNIENIE Angelika Rachtan kl. 1, Hanna Lubszczyk kl. 1

KATEGORIA IV-VI
I miejsce Rozalia Gembalczyk kl. 5
II miejsce Zuzanna Piecha kl. 5
III miejsce Michalina Machulik kl. 4

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Uczennice klasy VI b Julia Kłosowska i Aleksandra Kinga Nowak miały okazję uczestniczyć w Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Do ośrodka w Rudach zgłosiło się 9 drużyn. Uczestnicy w dwuosobowych zespołach zmagali się z testem opracowanym przez ZPKWŚ w Będzinie. Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki i wyrównany. Nasze dziewczęta wywalczyły IV pozycję w ogólnej kwalifikacji.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Młodzież Zapobiega Pożarom

13 kwietnia w Galerii „Jan” w Jankowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w podsumowaniu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Najwyższe miejsca osiągnęły następujące dzieci:

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

I miejsce - Piotr Zniszczoł z klasy Ib
II miejsce - Piotr Sadowski z klasy VIb

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom”

II miejsce – Piotr Zniszczoł z klasy Ib

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

V miejsce – Julia Kłosowska z klasy VIb

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Gminny Konkurs Ortograficzny

18 kwietnia 2016r., pod hasłem „W ortograficznym zoo” uczestnicy XXI Gminnego Konkursu Ortograficznego zmagali się z trudną polską ortografiąMistrzem Ortografii’2016, została Aleksandra Kinga Nowak z SP Jankowice. Drugim i trzecim miejscem podzieliły się świerklańskie szkoły.

Uczniowie gminnych szkół rywalizowali również w konkursie polonistyczno-plastycznym na „Ortograficzny rebus – w ortograficznym zoo”.

Na podium znaleźli się: Emilka Tomiczek i Aleksandra Jeszka /SP 1 Świerklany/ - 1. miejsce; Julia Kłosowska – 2. pozycja /SP Jankowice/. Trzeci był Marek Krawczyk /SP Jankowice/.

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX

Dziewiętnastu uczniów z klas 5 i 6 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wyniki konkursu, jak co roku, zostały sklasyfikowane wg skali staninowej czyli uporządkowane wg liczby uzyskanych punktów i podzielone na 9 przedziałów - staninów (1 najniższy, a 9 najwyższy). Do konkursu w regionie katowickim zgłosiło się 6396 uczniów.

W tym roku mamy powód do dumy: Krzysztof Kaczmarek, uczeń klasy 5c, uzyskał dobry wynik w konkursie. Zdobyte punkty dały mu miejsce w bardzo wysokim - 8 przedziale. Zajął 1. miejsce w powiecie, a 12 w regionie.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach 

IX Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Wyróżnienia w IX Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” dla Marty Krakus, Julii Kłosowskiej, Krzysztofa Kaczmarka i Michała Grzesika.

8 marca br. grupa uczniów z kl. IV-VI wzięła udział w konkursie organizowanym przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców w Krakowie.

Wyniki wszystkich uczniów, którzy podjęli się tego trudnego wyzwania były wysokie i zadawalające, dlatego wszystkim uczestnikom.

GRATULUJEMY!

Pełną informację znajdziesz w aktualnościach